הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
שביל ישראל עם כלב

סוגי כלבים המתאימים לשביל

- גיל הכלב: מומלץ 2-8 שנים.

- אופי הכלב: כלבים פעלתנים, כלבי עבודה, כלבים היפראקטיביים, כלבים שאינם סובלים מהתחממות יתר.כלבים שאוהבים מים, כלבים שאוהבים טיולים יותר מהכל.
  *חשיבות אופי הכלב לשביל מכרעת,זהו אתגר לכלב יותר מאשר לבעליו. לכן רצוי כלב נחוש ואנרגתי לאורך כל תקופת הטיול בשביל. אם הכלב אינו עונה לדרישות אחרי מספר ימים תבחינו בסימני עייפות פיזיים, וככל הנראה הכלב יחזור הביתה למנוחה של כמה ימים, וכל תכניות הטיול שלכם יישתנו. 

- גזע הכלב: פויינטר, ויסלה, ג'ק ראסל, ביגל, וונהיימר, וכל גזע או כלב בעל אנרגיות דומות (גם כלבים מעורבים כמובן).

- משקל הכלב האידאלי: כלבים גדולים 20-35 ק"ג, כלבים קטנים 1-10 ק"ג.
  *כלב גדול עובר מכשולים ומדרגות בדרך בצורה הרבה יותר טובה מכלב בינוני או קטן. כלב גדול מסוגל לסחוב כ 6 ק"ג על גבו עם תיק מיוחד לאורך תקופה ממושכת, וכפועל יוצא מזה יכול לעזור לכם לסחוב גם את הציוד שלכם (מים בעיקר).
  * כלב קטן אינו זקוק להרבה מים ואוכל כמו כלב גדול, מה שאומר פחות משקל על הגב שלכם.
מעבר מכשולים לכלב קטן הוא בעייתי מאוד אבל כמובן בקטעים כאלו אפשר להחזיק אותו על הידיים שלכם ולעבור את המכשול ללא בעיה.
  * כלבים בגודל בינוני 10-20 ק"ג, יכולים גם הם לעשות את השביל אבל החסרונות שלהם בתנאי השטח גדולים מאלה של כלבים בגודל קטן וכלבים בגודל גדול.

- כושר גופני ומצב בריאותי טוב.
  * הכלב חייב להיות בכושר גופני טוב אפילו אם הוא בעל כושר טבעי. לא מומלץ לקחת כלב שיושב בבית רוב שעות היום ועושה טיולים קצרים פעם או פעמיים ביום. 
הכלב חייב להיות במצב תזונתי טוב, במהלך הטיול הכלב יאבד הרבה משקל, ואם הכלב כבר רזה מידי עוד לפני התחלת השביל תיהיה לו בעיה.
כריות כף הרגל: כדי מאוד לשים לב שאינן שחוקות יתר על המידה, דבר שעלול להשפיע מאוד על טיול של תקופה ממושכת, במקרה זה מומץ לשקול לקנות נעלי הליכה.