הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
שביל ישראל עם כלב

הכנות לקראת השביל עם הכלב

ישנם כמה דברים שכדאי לעשות לפני שמתחילים את השביל:

- אם הינכם מתכננים לעשות את השביל עם הכלב עם תיק מיוחד, חובה להרגיל את הכלב שבועיים או שלושה מראש לתיק על גבו.
בהתחלה יהיה לכלב מוזר להתרגל לתיק. איך להתחיל?
* להתאים את רצועות התיק לכלב שישבו בצורה טובה, עם מעט חופש שלא ילחץ ויפריע לו יותר מידי בהליכה.
*בכל פעם ששמתם את התיק על גב הכלב תנו לו כמה מילות עידוד כגון: כלב טוב וכו' וגם איזה צ'ופר אוכל קטן לא יזיק.
* בכל פעם שיוצאים עם הכלב מהבית לטיול של כחצי שעה כדאי לשים את התיק על הכלב, שיתרגל להליכה עם התיק, ובנוסף לכך לאט לאט הכלב יתחיל להבין שכל פעם ששמים לו את התיק על הגב זה אומר טיול ארוך של למעלה מחצי שעה, מה שיגרום לכלב לשמוח בכל פעם שהוא רואה את התיק.
* אחרי שהרגלנו את הכלב לרעיון התיק צריך להתחיל לתרגל את עניין המשקל. לא להתחיל ישר מהמשקל המקסימלי שאתם רוצים שהכלב יסחוב. אם רציתם שהכלב יסחוב 6 ק"ג במהלך השביל תתחילו לאמן אותו להליכה עם 3 ק"ג, ולאט לאט להוסיף כל פעם עוד קילוגרם עד שמגיעים למשקל הרצוי.
* אחרי שהרגלנו את הכלב לתיק ולמשקל עכשיו אנחנו צריכים לראות כיצד הכלב מתמודד עם הליכה ממושכת. נתחיל בטיול של 5 ק"מ אח"כ נעלה ל-8 ק"מ ולאחר מכן ל- 13ק"מ.
כדאי לנסות למצוא סימני חולשה בהליכה ממושכת ולהסיק מכך מסקנות לגבי ההליכה בשביל, זאת אומרת: כמה מים הכלב צריך? כמה מנוחות בדרך? כיצד הכלב מתנהג עם התיק? האם אתם חושבים שהליכה ממושכת למרחק של 13 ק"מ עם תיק על גב הכלב מתאימה לכלבכם? כמה אוכל הכלב צורך לאחר ימי טיול ארוכים?
כמובן שבמהלך שביל ישראל תבינו עוד כמה דברים על אופי ההליכה עם כלבכם, אבל רצוי להיות מודעים לכל הבעיות והדרישות של הכלב.
* למי שמתכנן לעשות את כל שביל ישראל גם בקטעים שאינם עבירים לכלב ללא אמצעים מיוחדים, חובה להתאמן בבית על הורדה והעלאת הכלב עם מנשא מיוחד (לא לאלתר לקנות דברים שמותאמים אל תזלזלו בחיי הכלב שלכם ראו ברשימת ציוד). לראות כיצד מגיב הכלב לרעיון ולתרגל בעצמכם את הקשירות והפרקטיקה שלא תגיעו למקום בעייתי בשביל בו תצתרכו להשתמש במנשא ולא יהיה לכם מושג כיצד לעשות זאת.
* הליכה עם רצועת הליכה או לא? תלוי מאוד באופי הכלב והמשמעת שלו אליכם. אם הכלב שלכם הוא היפראקטיבי כמו הכלב שלי מומלץ בחום להחזיק את הכלב ברצועה לאורך כל הטיול. משני סיבות מאוד חשובות: אם תיכננתם יום הליכה של 15 ק"מ והכלב שלכם משוחרר מלא אנרגיה, והיפראקטיבי הוא יעשה מרחק משולש משלכם. מה שאומר 15X3=ק"מ 45 הליכה ביום לאורך שלושה ימים ברצף = כלב גמור.
סיבה שניה: בדרך יש הרבה גדרות, סלעים חדים, שיחים, ענפים עם קוצים וכו'. יש סיכוי טוב שאם הכלב ילך בלי רצועה הוא פשוט יקרע את התיק אחרי יומיים שלושה של הליכה ואז נצתרך אנחנו לסחוב את הציוד שלו.
* נקודה נוספת חשובה ביותר להליכה עם כלב ברצועה שנוגעת לכל מי שמתכנן טיול בשביל ישראל עם כלב היא: הליכה עם כלב קשור  ברצועה בתוך שמורות טבע. הליכה עם כלבים משוחררים בשמורות טבע היא עבירה על החוק. סביר להניח שתראו פקחים בדרך וחבל לשלם קנס גדול שיכול להרוס לכם את הטיול.
* כדאי לעבור על מפות השביל בקטעים שאתם מתכננים ללכת ולראות באיזה קטעים אתם עוברים בשמורות טבע, כדי שתדעו מתי הכלב צריך להיות קשור.